Czym są automatyczne szafy wydające?

Usprawnianie procesów produkcyjnych wymaga wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają i przyspieszają prace. Jednym z nich jest zastosowanie szaf wydających, które stosowane są tam, gdzie dostęp do przedmiotów musi być kontrolowany. Jednocześnie, zapewniają bezpieczny sposób przechowywania i dystrybucji produktów przy minimalnej interwencji człowieka. 

Szafy wydające to zautomatyzowane magazyny

Automatyczne szafy wydające to urządzenia, które funkcjonują jak zautomatyzowane magazyny, które oferują dostęp do przechowywanych przedmiotów 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu. Wyposażone są w czujniki, które wykrywają, kiedy artykuł został wyjęty z szafy. Dzięki temu pracownicy mają dostęp do potrzebnych im przedmiotów, bez konieczności ręcznego uzupełniania zapasów.

Rozwiązania te sprawdza się zarówno w halach produkcyjnych, gdzie wydawane są narzędzie do pracy, jak również w szatniach, na stołówkach, w placówkach medycznych lub wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Ze swojej strony oferujemy szeroki asortyment automatycznych szaf wydających w Łodzi, które dostępne są zarówno w formie zakupu, jak i wynajmu.

Jakie są zalety automatycznych szaf wydających?

Zastosowanie szaf wydających przyczynia się do zwiększenia efektywności pracowników, którzy zamiast skupić się na wydawaniu przedmiotów, mogą wykonywać inne obowiązki służbowe. Urządzenia te nie wymagają stałego nadzoru magazyniera. Pozwalają także na ograniczenie przestrzeni magazynowej.

Dzięki pełnej kontroli procesu wydawczego można na bieżąco monitorować zużycie narzędzi oraz wydawać ten o najwyższym poziomie zużycia. Przekłada się to na całkowite wykorzystanie produktu, co pozwala obniżyć koszty zakupów nowych produktów. Nowoczesna technologia, zapewnia także ograniczenie nieprawidłowych wydań.