Metody spawania. Stosowane techniki i narzędzia

Spawanie jest jedną z najbardziej popularnych technik obróbki metali. Aby ją wykorzystać, należy posiadać specjalistyczne narzędzia, które można znaleźć w naszym sklepie. Proces spawania polega na trwałym łączeniu metali, dzięki nagrzaniu i stopieniu fragmentów w miejscu łączenia. Wśród popularnych technik i metod spawania można wyróżnić spawanie gazowe, łukowe elektrodami otulonymi, łukowe metodą topliwą w osłonie gazów aktywnych lub obojętnych, a także spawanie metodą nietopliwą w osłonie gazów obojętnych.

W związku z tym, że spawanie nie jest łatwym zadaniem, warto skorzystać z usług wysokiej klasy specjalistów z tego zakresu. Dzięki wiedzy i doświadczeniu wybiorą odpowiednie narzędzia spawalnicze, charakteryzujące się wysoką jakością. Oprócz tego będą w stanie dobrać technikę spawania do rodzaju metalu i konkretnych potrzeb. Do spawania stali i metali niezależnych można wykorzystać spawanie gazowe, które cechuje się topieniem brzegów metalu dzięki nagrzewaniu ich płomieniem spalającego się gazu palnego. Z kolei spawanie łukowe cechuje się powstawaniem łuku elektrycznego. Można je zastosować przy użyciu otulonych elektrod lub elektrody topliwej w osłonie gazów obojętnych. Ciekawym typem spawania jest łączenie metali przy pomocy elektrody nietopliwej w osłonie gazów obojętnych. Jest to jedna z najbardziej precyzyjnych technik, jednak uznawana jest za metodę mało wydajną.

Jak bezpiecznie spawać?

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą należy zwrócić uwagę, decydując się na łączenie metali przy pomocy spawania jest bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że każda metoda spawania wymaga zastosowania odpowiednich zasad BHP. Powodem tego jest możliwość porażenia prądem, zatrucia się gazami, poparzenia skóry, porażenia wzroku oraz duży hałas, a nawet ryzyko wybuchu gazów.

Największe bezpieczeństwo przy spawaniu gwarantuje zatrudnienie specjalistów, którzy nie tylko posiadają niezbędne doświadczenie, ale także są odpowiednio zabezpieczeni i przygotowani. Jako jeden z największych dystrybutorów narzędzi profesjonalnych dla potrzeb przemysłu, w swojej ofercie posiadamy różne przyrządy spawalnicze. Oprócz narzędzi spawalniczych pracownicy są wyposażeni w odpowiedni strój oraz maski. Co więcej, odbyli odpowiednie szkolenia i wiedzą jak zadbać o otoczenie pracy tak, aby zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa.