Na co zwrócić uwagę podczas wyboru agregatu prądotwórczego?

Doświadczasz regularnych przerw w dostawie prądu? A może potrzebujesz małego źródła energii na rodzinne wyprawy do lasu? Inne agregaty sprawdzą się do podłączenia laptopa, komputera lub drukarki, a inne jeśli zależy Ci na zasilaniu maszyn budowlanych. Dowiedz się, jakie parametry agregatu należy sprawdzić przed zakupem.

Na użytek domowy sprawdzi się urządzenie stacjonarne

Przed wyborem konkretnego sprzętu warto zastanowić się, w jakich sytuacjach będzie on używany. W przypadku urządzenia do stosowania w domu, na wypadek awarii lub braku prądu w sieci, sprawdzi się podstawowy model o małej lub średniej mocy. Agregaty o większych mocach są wykorzystywane głównie na placach budowy.

Na użytek domowy, warto zastosować urządzenia stacjonarne, które mogą pracować dłużej bez ładowania. Są jednak ciężkie i trudne w transporcie, dlatego do drobnych prac w garażu lub na wyjazd na kemping, lepiej wykorzystać przenośne agregaty. Jeśli poszukujesz odpowiedniego urządzenia to sprawdź naszą ofertę agregatów prądotwórczych.

Dostępne są agregaty jedno- i trójfazowe

Należy sobie zadać pytanie, jakie urządzenia mają być zasilane agregatem. Agregaty jednofazowe znajdą zastosowanie w przypadku sprzętów, w których maksymalne napięcie wynosi 230 V. Zasilisz nim m.in. lodówkę turystyczną lub np. kosiarkę. Natomiast agregaty trójfazowe przydadzą się do podłączenia większych sprzętów, jak pompa ciepła lub maszyny budowlane. 

Agregaty różnią się także rodzajem zasilania. W trakcie krótkich dostaw prądu sprawdzi się urządzenie zasilane benzyną. W przypadku, kiedy agregat ma być jedynym źródłem prądu, warto wybrać modele z silnikiem diesla. Sprawdź również, czy urządzenia stacjonarne są wyposażone w AVR. Jest to zabezpieczenie chroniące zasilane sprzęty przed przepaleniem.