Najważniejsze narzędzia stosowane w budownictwie

Do realizacji inwestycji budowlanych niezbędny jest zestaw kilkudziesięciu narzędzi różniących się w zależności od etapu wykonywanych prac. Jakie są najważniejsze z nich?

Budowa

Narzędzia, których używa się podczas pierwszych etapów prac to betoniarki, taczki, świdry, poziomice, a także szufle. Od początku na budowie używa się również elektronarzędzi, do zasilania których niezbędny jest prąd, a dostarczają go niezawodne agregaty prądotwórcze. Ze względu na często nierówny teren, warto zakupić lub wypożyczyć model posiadający duże koła, wówczas manewrowanie nim będzie znacznie łatwiejsze. Urządzenia te są również tanie w eksploatacji, gdyż te najbardziej wydajne, na budowie zużywają około 1 litra paliwa w przeciągu godziny. Solidne narzędzia ręczne przydadzą się również na etapie rozszalowania fundamentów i stropu.

Instalacje

Po postawieniu budynku, nadszedł czas na prace instalacyjne oraz wstawianie stolarki okiennej i drzwiowej. Podczas tego typu robót mogą przydać się m.in. narzędzia do obróbki rur, umożliwiające ich zaciskanie oraz cięcie. Do zamontowania okien i drzwi niezbędne będą natomiast:

- wkrętaki,

- kombinerki,

- rozpórki,

- ściski stolarskie,

- młotki bezodrzutowe,

- nożyce do cięcia uszczelek,

- pistolety do pianki montażowej.

Wykończenia

Po zainstalowaniu okien, drzwi oraz grzejników, na plac budowy może wejść ekipa remontowo-wykończeniowa, która zajmie się układaniem płytek i paneli, montażem armatury łazienkowej, montażem mebli kuchennych, a także malowaniem ścian. Lista narzędzi stosowanych przez nich również jest bardzo długa. Są to m.in.:

- kielnie,

- pace budowlane,

- szpachle,

- narzędzia glazurnicze,

- zdzieraki,

- noże do styropianu.

Konieczne będą również elektronarzędzia takie jak wiertarki do montażu karniszy, wkrętarki do skręcania mebli, a także przecinarki do cięcia kafelków.

Od początku budowy, przez ręce pracowników przewinie się zestaw kilkudziesięciu narzędzi, zarówno ręcznych, jak i elektronarzędzi. Część z nich oferujemy Państwu również w naszym sklepie.